Anadolu Eğitim Kültür Ve Bilim Vakfı Gençliği Mehmet Akif Ersoy’u Andı

Vakfımız Gençlik Kolları tarafından 27 Aralık akşamı Mehmet Akif’in vefatının 81. yıldönümünde bir anma programı tertip edildi. Gençlerin gayret ve çabaları sonucunda ortaya çıkardıkları anma programı izleyiciler karşısında büyük beğeni topladı. Programa Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Av. Hayrullah BAŞER ile birlikte 21-22-23. Dönem Yozgat Milletvekili ve Diyanet İşleri Eski Başkan Yardımcısı Mehmet ÇİÇEK’te katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Furkan ESMEK  ;

‘’Soğuk bir kış günü 27 Aralık 1936 tarihinde 63 yaşında, milli şairimizi ebedi yolculuğuna uğurladık. Aradan geçen 81 seneye rağmen hiçbir zaman unutmadık, unutturmayacağız. Vefat ettiği gün nasıl ki gençler yanından ayrılmadı ise, bugün de Akif’in mirasını, milli ve manevi değerlerine yürekten bağlı biz gençler ve bu kutlu gençliğe sımsıkı sarılan siz büyüklerimizle sahip çıkacak ve yaşatacağız.’’ Dedi.

 Açılış konuşmasının ardından program kuran tilavetiyle başladı. Ardından Mehmet Akif’in hayatının anlatıldığı video seyircilere izletildi. Anma programına vakıf gençliğinin hazırladığı oratoryo gösterisi damga vurdu. Mehmet Akif ERSOY’un ölümünün anlatıldığı oratoryo gösterisine, gençlerin Itrî’nin bestelediği tekbir-salavatlarla sahneye girişlerinin ardından, İstiklâl Marşı’nın tamamı Dede Efendinin bestesiyle söylendi. Dede Efendi’nin bestesiyle söylenen İstiklâl Marşı’na programa katılan seyirciler de eşlik etti. Anma Programı Vakıf Genel Başkanı Av. Hayrullah BAŞER ve Mehmet ÇİÇEK’in teşekkür ve hayatlarından küçük kesitlerin aktarıldığı duygu dolu konuşmalarıyla sona erdi.

Haber; Furkan ESMEK

Foto; Sefa KILIÇ

Fotoğraf Galerisi: