Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Gençlik Çalıştayı

Vakfımızın her yıl eğitim dönemi başında düzenlemiş olduğu Gençlik Çalıştayı 6-7-8 ekim tarihlerinde Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde yapıldı. Çeşitli il ve üniversitelerden 31 gencin katılımıyla gerçekleşen çalıştay hem Vakıf hem de oradaki genç öğrenciler adına verimli bir çalışma oldu.

Program şehitlerimiz için saygı duruşu istiklal marşı ve  gençlerden Mehmet Hakkı Yanmaz’ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlandı. Daha sonra programda açılış konuşmaları yapıldı. Önce Anadolu Vakfı Gençlik Teşkilatı Başkanı Aydın ŞIK söz aldı. Şık, konuşmasına vakfın daha önce düzenlemiş olduğu gençlik çalıştayları hakkında bigi verdi. Ve bu çalıştaydan nelerin hedeflendiğini anlattı. Daha sonra Anadolu Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Adnan YILDIRIM’ın konuşması gerçekleşti. Adnan bey konuşmasında gençlik hakkında detaylı bir konuşma yaptı.

    Çalıştay programı; eğitim, sosyal faaliyet ve teşkilatlanma olmak üzere üç ana oturum şeklinde gerçekleşti.

    Eğitim oturumuna sayın  Av. Ali AYDIN moderatörlük yapmıştır. Bu oturumda bir yandan genel anlamda eğitim sistemi üzerine yapılan tartışmanın ardından Anadolu Vakfı’nın eğitim ve gençlik üzerine yapabilecekleri konuşuldu.

   İkinci oturum olarak gerçekleşen sosyal faaliyet progragramına sayın Hayrettin YÜCEL moderatörlük yaptı. Eğlenceli bir oturumun gerçekleştiği bu çalışmada gençlerin vakfın sosyal faaliyetlerine katılımını sağlamak için neler yapılması gerektiği konuşuldu.

   Üçüncü ve ve son oturum olan teşkilatlanmayı ise sayın Aykut COŞKUN’un moderatörlüğünde gerçekleştirildi. Teşkilatlanma adına gençlerin heyecanı ve sorumluluk alma isteği dikkat çekti.

   Ayrıca çalıştay sırasında gençleri Anadolu Vakfı Genel Başkan Vekili Şazeli ÇÜGEN ziyaret etti ve gençlerle birlikte olmanın kendisi adına mutluluk kaynağı olduğunu söyledi.

   

Çalıştay, yoğun ve kapsamlı bir programın yanında bir çok eğlencenin de yaşandığı bir hafta sonuna sahne oldu. Gençler programdan arta kalan vakitlerde Kızılcahamam’ın meşhur hamamlarının tadını çıkardı. Aynı zamanda gençlerin hep birlikte oynadığı ‘’vampir oyunu’’ eğlenceli güzel anlar yaşattı.

Daha sonra vakfımız genç neyzenlerinden Mehmet Hakkı YANMAZ ve  Muhammed Furkan ARSLAN ney dinletisi gerçekleştirdiler.

   Pazar günü gelmeden evvel Soğuk Su milli parkında gerçekleştirilen piknik programının ardından sonlanan çalıştay katılanlar adına verimli ve güzel bir hafta sonu oldu.