Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Sevgi Toplumu Yaz Buluşması Akçakoca’da Yapıldı

    Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı’nın organize ettiği ve geleneksel hale gelen, 2018 Sevgi Toplumu Yaz Buluşması Batı Karadeniz’in şirin ilçesi Akçakoca’da yapıldı.

    Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı dostlarının katıldığı yaz buluşması, dostlukların, arkadaşlıkların ve muhabbetin tezahürü olarak kendisini göstermiş oldu. Buluşmada sadece dostluklar, arkadaşlıklar tazelenmedi, aynı zamanda kültürel bir faaliyet olarak da faydalı bir buluşmaya dönüştü.

    Prof. Dr. Halis ÖLMEZ, Doç. Dr. İsmail Hakkı NAKİLCİOĞLU, Avukat Zeynep Gizem KARAKAYA, Diş Hekimi Ayşe Gözde GÜN ve Prof. Dr. Erhan YETİK’ in yapmış oldukları sunumlarla program daha da zenginleşti.

    Prof. Dr. Halis ÖLMEZ ; “ Su” konusunu işleyerek suyun insan ve canlılar açısından ne kadar önemli olduğunu, susuz bir hayatın düşünülemeyeceğini ve Kur’an-ı Kerimde her şeyin “ Su” dan yaratıldığından bahsederek faydalı bir sunum yaptı.

    Doç. Dr. İsmail Hakkı NAKİLCİOĞLU; “ZAMAN” konusunda yaptığı sunumla, zamanın ne kadar önemli olduğundan, zamanı çok iyi değerlendirmek gerektiğinden, bu sebeple, atalarımızın :” Vakit nakittir” dediğini, Hz. Peygamberin :”İki günü birbirine eşit olan zarardadır” Hadisinden bahsederek, zamanımızı boşa geçirmememiz gerektiğini yapmış olduğu görsellerle destekleyerek güzel bir sunuma imza attı.

    Avukat Zeynep Gizem KARAKAYA VE Diş hekimi Ayşe Gözde GÜN ; “ İLETİŞİMDE USTALIK” başlıklı bir sunum gerçekleştirdiler. Her insanın duygu, düşünce, bilgi ve haberleri paylaşarak birbirlerine aktarmaları ve birbirlerini anlamaları olarak bahsettikleri sunum ilgiyle izlendi.

    Prof. Dr. Erhan YETİK’ in ; “Tasavvuf”  konusunda yapmış olduğu sohbette ilgiyle izlendi. İlahiyatçı hocamız tasavvufun doğuşunu, kurumsallaşmasını ve İslam’ın önemli bir geleneği olduğunu vurgulayarak, günümüzde ve geçmişte Ehl-i Sünnet inancına aykırı düşünce ve davranışların kabul edilemez olduğunu vurguladı.

    Vakıf Başkanı Avukat Hayrullah BAŞER de; İslam Alemi’ nin sıkıntılarından bahsederek bu sıkıntılardan nasıl kurtulacağımız konusunda misafirlerle duygu ve düşüncelerini paylaştı. Bugünkü kavganın medeniyetler arası kavga olduğundan, ayrıca bu kavganın medeniyet içi vekalet savaşına döndüğünden bahseden başkan, medeniyetimizi yeniden inşa etmemizin zaruretinden bahisle, bunun için eğitimin önemli  olduğundan bahsederek; okullaşmanın zaruret olduğunu vurguladı.

    Yaz buluşmasına katılan dostların gelecek yıllarda sağlıkla buluşma dilekleriyle birbirlerine veda etmesiyle program sona ermiş oldu.   

                                                                 

 

Haber:  Mevlüt AYHAN   

 

Fotoğraf Galerisi: