Urfa-Adıyaman İl Toplantısı

Anadolu eğitim kültür ve bilim vakfı yönetim kurulu başkanı Sayın Hayrullah BAŞER Halilurrahman beldesi olan Urfa ve Adıyaman’daki gönül dostlarıyla buluştu. İlk durağımız Urfa havalimanında Zeki KURT kardeşimiz ismiyle ve soyadıyla müsemma olarak bizi karşıladı. Halilurrahman beldesinde pek çok yeri ziyaret ettik. Dergâhları ahi teşekküllerini ve de halen faal olan medreselerini ziyaret ettik. Müntesipleriyle hasbihal ettik. Akşam Urfa’ya yakışır, Aksaray denen Beyaz Konakda dostlarımızla buluştuk, doya doya konuştuk. On iki pınardan su fışkırır gibiydi. Çok bereketli bir belde inşallah Anadolu Vakfı bu beldede Çınar abidelerini en kısa zamanda dikecektir.

            İkinci durağımız Adıyaman. Bizi karşılayan Mehmet Ali ALKUŞ kardeşimiz zarafetiyle ve insan psikolojisini gözlerinden ve sözlerinden anlayan ferasetiyle bizi büyüleyen kardeşimiz akşam kalacağımız ikametgâhımızda bizleri ağırladı. Değerleri mahdumları Mahmut Gazi ile tanışmamız ayrıca bizleri şereflendirdi. Bir tevafukun Esertepe’de gerçekleşmesiyle Erol GÜROL kardeşimizin dünürleriyle de tanışıp kaynaşmış olduk. Akşam Sümeyye Hatunun Düğününe iştirak ettik. Çisiltili bir yağmurun altında gelin ve damadı izledik ve Adıyaman’ın nefis yemeklerinden tattık.

            Adıyaman dostlarıyla olan buluşmamız Ökkeş Tarihi Konağında zaman sınırlaması olmadan gece yarısını aşan bir istişari toplantısıyla sona erdi. İki düzine arkadaşımızın katıldığı bu toplantı da gönüllerde umut yakıldı, yüreklerdeki ateşler korlandı.

            Anadolu medeniyet hareketinin ayak sesleri Anadolu’nun her beldesinde ve her yüreğinde atmaya devam edecektir İnşallah…

Fotoğraf Galerisi: