Vakfımız Gençlerinin Kayseri’de Doğa, Tarih ve Kültür Gezisi Kampı Devam Ediyor

Ev sahipliğini Kayseri Anadolu Vakfı Şubesinin yaptığı Gençlik kampı 3. Gününde gençler ile Kayseri’nin Tarihi ve Kültürel yerlerini gezdi.

Vakıf Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şazeli ÇÜGEN ve Genel Müdür Av. Ali AY iki gün eşlik ettikten sonra gençlere veda ettiler ve yerlerini Vakıf Yönetim Kurulu Gençlik Başkanı Adnan Yıldırım’a bıraktılar.

Üçüncü gün sabah kahvaltısı yapıldıktan sonra Anadolu Eğitim Kültür ve Bilim Vakfı Kayseri Şube Başkan Yardımcısı İsmail KÖSEM ve Kültür Merkezi Müdürü Kahraman Calasın’ın rehberliğinde Kayseri şehir merkezinde; Mevlana Celaleddin Rumi’nin Hocası olan Seyyid Burhaneddin’in Türbesi ziyaret edilerek geziye başlandı. Daha sonra sırayla Lala Camii, Kayseri Lisesi (Milli Mücadele Müzesi), Kayseri Belediyesi Yoğun Burç Kültür Evi, Melikgazi Türbesi, Ulu Camii (Camii Kebir), Kapalı Çarşı, Bürüngüz Camii, Mimar Sinan’ın eseri Kurşunlu Camii, Yeraltı Çarşısı, Hunat Camiinde kılınan Öğle Namazı ve Meşhur Develi Cıvıklısı ile öğle yemeğinden sonra Gevher Nesibe Selçuklu Tıp Müzesi ziyaret edilip bugünkü gezimiz sona erdi.

Gezi esnasında yapılan bilgilendirmeler, keşfedilen yerler ve Kayseri Belediyesinin Yoğun Burç Kültür evinde yapılan şiirler, söyleşiler, ilahiler, kahramanlık türküleri, fıkralarla  coşku ve heyecan dolu bir program sonrası gençlerin hoşuna gittiği ve mutlu oldukları gözlerinden anlaşılıyordu. Bu güzel samimi ortam akşam Anadolu Vakfı Kültür Merkezi ve Misafirhanesinde devam etti.

 

Haber   : Abdullah Edip YILDIRIM

Foto      : Ergün AKARSU

 

Fotoğraf Galerisi: