Vakfımız Gençlerinin Kayseri’de Doğa, Tarih ve Kültür Gezisi Kampı Devam Ediyor

Ev sahipliğini Kayseri Anadolu Vakfı Şubesinin yaptığı Gençlik kampı 4. Ve 5. gününü Nevşehir-Ürgüp-Göreme-Kapadokya-Ortahisar ve Kayseri Marina Kuşçu Tesisleri Yamula Barajında geçirdi.

Dördüncü gün sabah kahvaltısı yapıldıktan sonra yola çıkıldı. Rehber eşliğinde saat 11:00 sularında Ürgüp Camii ile başlayan gezimiz; Karamanoğlu Camii, Temenni Kebir, Kılıç Arslan Gazi Türbesi, Üç Güzeller Tepesi, Güvercinlik Vadisi, Uç Hisar Kalesi, Lütfiye Hatun Camide Cuma namazı, Aşk Vadisi, Güray Seramik Müzesi, Avanos ve en son Ürgüp Merkez Camide ikindi namazını kıldıktan sonra bu güzel kültür, bilgi ve eğlence dolu gün sonlandı.

Beşinci gün Tekne Turu yapmak için Yamula Barajı Kayseri Marina Kuşçu Sosyal tesislerine gidildi. Yayan bir şekilde Barajın doğal güzellikleri gezildikten sonra tekne turuna çıkıldı. Kahramanlık Türküleri, Şiirler ve sohbetler edildi. Tur sonrası Sosyal Tesiste Öğle yemeğinde bize Şanlıurfa Temsilciliği Yönetiminden Suphi ÇİÇEK, Zeki KURT ve Hasan YILDIRIM Beyler eşlik etmişlerdir.

Gençlik Kampının son günü bütün gençler söz alarak duygu ve düşüncelerini dile getirdiler. En içten dilekleri ile emeği geçen ve bize bu imkanı  sağlayan destek veren yardım eden herkese teşekkürlerini ilettiler. Bu ve bunun gibi kampların gençlik arasındaki sevgiyi, saygıyı, kaynaşmayı, samimiyeti artırdığı apaçık ortadaydı. En kısa sürede tekrar buluşmak dileğiyle Allah’a emanet olun…

 

Haber: Halil AÇIKGÖZ

Foto: Enes TEMİZ

 

Fotoğraf Galerisi: