KİTABI MERKEZE ALAN ÖĞRENCİLER ADANA GENÇLİK MERKEZİNDE BULUŞTU

Vakfımızın Adana temsilciliği ile GSB Adana Gençlik Merkezinin ortaklaşa düzenlediği “Kitap Okuyorum Yazarıyla Tanışıyorum” etkinliğinde ortaokul ve lise öğrencileri ile Yazar Mustafa Ökkeş EVREN bir araya geldiler.

21 Ekim 2017 cumartesi günü ortaokul ve lise öğrencilerinin iştirak ettiği program Adana Gençlik Merkezinin konferans salonunda gerçekleşti.

Gençlik Merkezi Müdürü Mehmet Tosun’un yaptığı kısa selamlama konuşmasında Gençlik Merkezi olarak yaptıkları faaliyetler ve gençlere verdikleri hizmetleri anlattı. 

Ardından çocuk edebiyatı yazarı Mustafa Ökkeş Evren kitaba, okumaya ve hayata dair ufuk açıcı bilgiler aktardı. Ne okumalıyız? Niçin okumalıyız? Ve Nasıl okumalıyız? Sorularının cevaplarını karşılıklı diyaloglarla anlatan Evren, okumayı, Yunus Emre’nin “okumaktan mana ne?”  dizesi üzerinden anlamlandırmaya çalıştı. Gençlerin ancak güçlü kelimelerle kendilerini geliştirebileceklerini bunun da kitap okumakla mümkün olacağını söyleyen Evren programın sonunda öğrencilere kitaplarını imzaladı.

Haber: Zeynep Yazıcı

Fotoğraf Galerisi: